Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajímavé články

6. 8. 2006

Zajímavé články

Koller: Stanou se horší tragédie

Jan Koller se raduje z úvodní branky do sítě USA.

Jan Koller se raduje z úvodní branky do sítě USA.

foto: ČTK/AP

Střeleckou premiéru českého mužstva na mistrovství světa obstaral Jan Koller. Dvoumetrový útočník Monaka ale svůj pohádkový příběh, během nějž se uzdravil po zranění kolena, nedokončil. Na konci prvního poločasu zápasu proti USA musel pro zranění střídat. "Jsou horší tragédie. Jsem rád, že jsem si na mistrovství zahrál a ochutnal tu atmosféru. A taky snad přispěl k vítězství," řekl ve středu Koller.

14.6. 2006 14:32

Zranění vypadalo v prvních okamžicích hrozivě, jak vás limituje?

Mám bolesti při chůzi. Ale bolí mě spíš to natažení než prasklina.

Jak se nyní léčíte?

Podstupuju tradiční procesy - elektroléčbu, pracujeme s magnety, chodím do bazénu. Chce to ale klid, hlavně se nesmí nic uspěchat.

Dlouho jste marodil s přetrženými kolenními vazy. Jak psychicky snášíte další zranění?

Nedá se nic dělat, naděje tam je. U kolene to bylo trošku jiný, to zranění bylo jasnější.

Po zápase vám poslal kytici předseda organizačního výboru Franz Beckenbauer...

To od něj bylo hezký. U kytky bylo i přání brzkého uzdravení.

Čeká vás nyní zápas s Ghanou, která musí po porážce s Itálií uspět. Po výhře by Česko mělo jistý postup. Byla by to výhoda před závěrečným utkáním s Itálií?

Klukům budu držet palce, abychom po výhře nad Ghanou už byli v klidu.

Kdybyste nebyl stoprocentně fit, šel byste do rizika a v případě potřeby nastoupil?

Nešel. Nebyl bych na hřišti nic platný. Leda kdyby byl nepříznivý stav a nebylo zbytí. Ale musel bych cítit, že aspoň deset minut

zvládnu.

Britský tisk vychvaluje Wengera za angažování Rosického

Tomáš Rosický při střídání v utkání proti USA.

Tomáš Rosický při střídání v utkání proti USA.

 

Trenér londýnského fotbalového klubu Arsenal vypadá podle úterního listu The Guardian jako mudrc poté, co se na mistrovství světa zaskvěl Tomáš Rosický v zápase proti USA dvěma nádhernými góly. Teď už je prý jasné, proč Arséne Wenger zaplatil za přestup tvořivého záložníka z Borussie Dortmund 6,8 miliónu liber a anglická první liga se podle deníku má na co těšit.

LONDÝN - Podle The Times se z Rosického rodí hvězda turnaje. Pokud si fanoušci nebyli jisti, proč Wenger zaplatil podle The Times dokonce 8,5 milionu liber, pak po zápase s Američany už musejí být přesvědčeni, že trenér udělal výhodný nákup. Rosický si svým výkonem vysloužil nejen ovace Čechů, ale také ocenění neutrálů a dokonce i některých Američanů na stadionu.

Rosického hvězda začíná v Británii zářit natolik, že už i velká část rozhlasových a televizních novinářů se naučila skoro správně vyslovovat jeho příjmení, což právě pro Brity není jednoduché.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář