Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco málo o Nirvaně

9. 8. 2006

Curt a Frances

Nirvana vznikla v roce 1986. Skládala se z Kurta Cobaina, Chrise Novoselicea Aarona Burckharda, kterého později vystřídali na postu bubeníka kapely Chad Channing, Danny Peters či Dale Crover, ale až v roce 1990 se do kapely dostává snad nejlepší bubeník Dave Grohl.
V roce 1988 skupina podepisuje smlouvu s nahrávací společností Sup pop

Rok 1989 Nirvana nahrává své první ablum Bleach. Vyšlo v červnu a skupina vyjíždí na turné po státech a v říjnu na turné po Evropě.

V září 1990 Přichází do skupiny bubeník Dave Grohl. Měl hodně tvrdý úhoz, takže museli každou chvíli vyměňovat blány na bicích.Nirvana

24.září.1991vychází Nevermind obsahující písně, z jejichž textů je možno vyčíst, že se Kurt zabývá otázkou smyslu života a objevují se zde i známky pomyšlení na sebevraždu. Například v písni Stay Away, která se měla původně jmenovat Pay To Play, se objevuje verš: "I don't know why I'd rather be dead than cool" (Já nevím proč bych radši byl mrtvý než drsný). V září byl Nevermind oceněn zlatým diskem.

V únoru 1992 se Kurt oženil se zpěvačkou Courtney Love. A 18.srpna se jim narodila dcera Frances Bean a u Kurta se začíná projevovat závislost na heroinu.V prosinci vydává Nirvana kompilaci B- stran singlů a rarit s názvem Incesticide.

V září 1993 vychází další album In utero, které se původně mělo jmenovat I hatemyself and I want to die (Nesnáším se a chci umřít). Nirvana hraje v pravidelném pořadu Mtv Unplugged, vystoupení mělo úspěch, takže se dostalo na album Mtv Unplugged in New York

Kurtův život zkomplikovali především novináři, kteří psali nepravdivě a možná i právě kvůli nim si Kurt a Courtney vytrpěli své, jelikož Courtney měla v průběhu těhotenství brát drogy. Situace vzrostla do nebývalých rozměrů, konaly se nekonečné soudy o péči o Frances, které Kurta stály většinu vydělaných peněz z alba Nevermind.

Začátkem března 1994 se Kurt předávkoval práškama. Nebyl to první ani poslední pokus o sebevraždu. Naštěstí ho vždycky zachránil Courtney.

8. dubna 1994 v 8:40 hodin ráno je nalezeno tělo Kurta Cobaina v jeho luxusním bytě poblíž Seattlu. Zemřel 6. dubna 1994. Bylo jasné že šlo o sebevraždu, fanoušci to však nemohli pochopit. Proč by si Kurt, který měl rodinu a byl na vrcholu slávy bral život? Začali se objevovat různé fámy a teorie. Lidé začali obviňovat z jeho smrti Courtney, proti níž veřejně vystoupil i její otec Hank Harrison. Ale jak to doopravdy bylo se už bohužel asi nedozvíme...

zdroj: www.nirvana.webz.czsmrt

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

NIRVANA

(??..!!, 9. 7. 2007 10:14)

nirvana je upe suprova skupina.. a maloktera na ni ma... !!!!!!!!!!!!!

NIRVANA

(??..!!, 9. 7. 2007 10:14)

nirvana je upe suprova skupina.. a maloktera na ni ma... !!!!!!!!!!!!!